2024. június 30-án zárult a Zenei nevelés Gyulán és környékén címet viselő népzeneoktatási program. A kurzus résztvevői egy előadás, "minikoncert" keretében mutatták be tudásukat.
Vasárnap egy féléves zenei oktatási programot zártunk le a Körös-völgyi Sokadalom utolsó napján. A vasárnapi napon a Gyulai népművészeti csoportoké, előadóké volt a színpad, ennek keretein belül kaptak bemutatkozási lehetőséget a Zenei nevelés Gyulán és környékén program résztvevői.
A népzenei kurzust 2023. novemberében hirdette meg egyesületünk, Gyula városában, mely részben folytatása a tavalyi évben hasonló címen futó zeneoktatási szakkörnek. A meghirdetett kurzusra érkező visszajelzések alapján, az igényeket figyelembe véve, de szigorúan a szakmaiság elveit követve, indult el a program a népzenét szerető, de azt nem professzionális módon űző amatőr zenészek számára.
2024-ben a következő kurzusokat hirdettük meg: népi ének, pásztor fúvós hangszerek, vonósok (hegedű, brácsa, kontra, nagybőgő és pengetősök (kobza, citera)
A kurzuson résztvevők száma: 26 fő Többen már az előző évi programban is részt vettek, de új tagokkal is bővült a kurzus.
A programban résztvevő szakemberek:
Rácz Gyula (a brácsa és a bőgő kurzus oktatója, egyben a program vezetője), Juhász András (hegedű), Schäfer Szilveszter (hegedű, kobza), János Hajnalka (népi ének). Vendégoktatóként bekapcsolódott még Csonka Ferenc, aki a zenészeink kalotaszegi repertoárját bővítette.
A program lebonyolítója, szakmai program felelőse a Ludas Zenekar volt.
A kurzus résztvevői havi 2 alkalommal vettek részt intenzív 6 órás foglalkozáson, mely alkalmakon eleki, méhkeréki, erdőszombattelki és kalotaszegi dallamokkal ismerkedtek meg, illetve bővítették tudásukat. Ezen kívül két alkalommal tartottak táncházat és a program zárásaként pedig egy minikoncertet adtak a Körös-völgyi Sokadalom keretein belül megrendezett Gyulai Népművészek Bemutatkozó Színpadán.
A program a Coóri Sándor Alap támogatásából valósult meg
A támogatás összege: 1 500 000 Ft